محل تبلیغات شما

آیات: لوقا 35:12 – 48؛ متی 24:7 – 29؛ رومیان 1:12 –  

آسان هست که فکر کنیم در مثل عیسی دو خادم وجود دارند ( لوقا 35:12 – 48): خادم وفادار و خادم بی وفا. اما عملاً یک خادم هست که با دو تصمیم (گزینۀ) ممکن مواجه هست، با توضیحات عیسی هر تصمیمی سبب عواقب و نتایجی میشود. به این دلیل او میگوید: "اما فرض کنید آن غلام به خود بگوید."  ما تصمیم خودمان را میگیریم، اما عواقب تصمیماتمان را تعیین نمیکنیم؛ هرگز، تنها کافی نیست که بفهمیم خدا از ما چه میخواهد، ما باید دنبال آن باشیم و عملاً آن را انجام بدهیم. به این دلیل عیسی به جمعیت میگوید، اگر سخنان مرا بشنوید و به آنها عمل کنید برکت یافته اید "پس هر که این سخنان مرا بشنود و آنها را بجا آورد، او را به مردی دانا تشبیه می‌کنم ."(متی 24:7).

خدمت دقیقاً در مرکز طبیعت خدا قرار دارد. به این دلیل عیسی به ما تصویری از اربابی میدهد که نه تنها علاقمند هست خدمت بشود بلکه میخواهد خدمت هم بکند (لوقا 37:12). خدا شما را با عطایا، توانائی ها و تجربیات منحصر بفردی خلق کرده. او شما را در جائیکه زندگی میکنید در موقعیت مشخصی قرار داده و با افرادی احاطه کرده که در هر روز با آنها ملاقات میکنید. شما امروز فرصت خواهید داشت که به دیگران در نام عیسی خدمت کنید. یادتان باشد این یک امتیازهست نه یک تنبیه. اینطور نیست که شما مجبور باشید. به این ترتیبه که شما یک هدف و زندگی با اهمیت را که منحصراً برای انجام آن خلق شدید دنبال میکنید.

یک خادم وفادار دعوت خدا از ما را درک میکند و به آن پاسخ میدهد تا برای چیزی بزرگتر از خودمان زندگی کنیم. خادم آماده شخصی در حال انجام مأموریتی خاص هست که ارباب به او سپرده. امروز با چشمان ایمان نگاهی به اطرافتان بیندازید. خدا شما را دعوت میکند که برای خدمت به شخص دیگری در نام عیسی چیکار کنید؟ آن را انجام خواهید داد؟ خدا برای تمام کارهائی که در خدمت به اهداف او در زندگی اطرافیانتان انجام دادید پاداش خواهد داد (لوقا43:12 را ببینید).

خداوندا متشکرم که به من عطایا و مهارت های منحصر بفردی دادی که دیگران را خدمت کنم. به من چشمانی بده تا ببینم چه کسی را میتوانم امروز در نام تو خدمت کنم. ضمن انجام آن کمکم کن لذت آگاهی از این را تجربه کنم که من خدمت میکنم چون تو اول مرا خدمت کردی -- با خلق من، حفظ من و با فرستادن عیسی مسیح برای نجات من و تعلیم من برای شناخت تو. در نام عیسی آمین.

دعا در نام مسیح✝️

شاگرد عیسی مسیح(شمعون قانوی)

شام آخر یا پنجشنبه آخر چیست؟

خدمت ,عیسی ,خادم ,خدا ,انجام ,هست ,در نام ,به این ,شما را ,خادم وفادار ,این دلیل

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها